İlm-i Cifir (Ebced)

Ebced, geleneksel Arap alfabesinin eski sıralanışından (elif, ba, cim, dal) ilk dört harfinin okunuşlarıyla (E-B-Ce-D) türetilmiş bir sözcüktür. Ebced hesabı ise Ebced rakamları denilen alfabetik bir sayı sistemini kullanarak, kelime, cümlecik veya cümlelerin sayısal değerini hesaplama ve bunlardan anlamlar çıkartma işlemidir.

Ebced Bakımı

Ebced ile genel bakım; Kişisel ebced hesabınız yapılarak baskın yönleriniz ve zayıf yönleriniz hakkında bilgi alabilirsiniz. Zayıf yönlerinizi güçlendirmek adına, size özel isminizin esması, baskın esmanız ve en önemlisi kişisel ebcedinize uygun ayetiniz çıkarılmakta olup bu bilgileri nasıl kullanacağınıza dair genel bilgiler verilmektedir. Bakımı gönderirken dikkat etmeniz gerekenler Birden fazla isminiz var ise, iki ismide isim bölümüne yazın aynı durum anne isminde ve eş isminde de geçerlidir. Eşiniz/sevgiliniz veya birlikte olduğunuz biri var ise ismini belirtirseniz onun`da ebced değeri kontrol edilir ve yıldız uyumunuza da bakılır

Cafer-i Sadık Falnamesi

Arab Alfabesindeki "ا" "ب", "د", "ج" harfleri üzerinden yapılan kura sonucunda, çıkan harflerin ebced değerine göre niyetiniz yorumlanmaktadır. Öncelikle bir Ayetel Kürsü, üç İhlas, bir Fatiha okuyup aşağıdaki duayı okuyun; "Allâhümme innî tevekkeltü aleyke ve tealeyte bikitâbikel kerîmi feerinî mâ hüve`l-meknûn. Allâhümme entel-melikü`l hakkullezî lâ ilâhe illâ ente yâ Rahmânu yâ Rahîmu bi bağdike velhamdu lillâhi Rabbil âlemîn." Ardından üç kere salavât-ı şerife getirdikten sonra içinizden niyetinizi tutun ve yukarıdaki harfleri Seç butonuna veya harf kutularına dokunun. son olarak Falnamenizi Gönderin.

Sayfalar

Kategoriler

Sosyal Medya

Güvenli Alışveriş

sanalpos
Alemfal.com 2024 | Tasarım ve Uygulama asmbly Idea