Kullanım ve Hizmet Sözleşmesi

 1. İş bu Kullanım Şartları, www.alemfal.com internet sitesi ve/veya Alemfal mobil uygulamalarının tüm özel ve tüzel kişi ve kurumlar (bundan böyle KULLANICI olarak anılacaktır) arasındaki kullanım şartlarını içermektedir.
 2. Kullanıcılar, Alemfal'a üye ve dahil olmak aracılığıyla iş bu Kullanım Şartları'nın tamamını okuduklarını, içeriğini tamamıyla anladıklarını ve tüm maddelerini kayıtsız şartsız kabul ettiklerini ve onayladıklarını peşinen taahhüt ederler.
 3. Alemfal'da; kullanıcı olmak için kayıt formlarının eksiksiz olarak doldurulması gerekir. Kullanıcıların kayıt formuna bilgi girişi yaparken istenilen hususları eksiksiz ve açık doldurması zorunludur. Kullanıcılar bu formla aktarılan bilgilerin doğruluğunu kayıtsız şartsız taahhüt eder.
 4. Alemfal.com; tüm kullanıcıların kişilik haklarına, gizlilik haklarına saygı duymaktadır. Maddelerde yazılı sebepler dışında ve yargı mercileri istemi haricinde, her ne sebeple olursa olsun kişisel bilgileri, hiçbir kurum veya kuruluşa vermeyeceğini kabul ve taahhüt eder.
 5. Alemfal.com, veri tabanına yapılabilecek saldırılar sonucu üyelik bilgilerinin kötü amaçlı kişilerin eline geçmesi ve bunların kötü niyetli kullanılması halinde doğabilecek sonuçlardan dolayı sorumluluk kabul etmez.
 6. Her türlü kullanım ve yazılımlarda telif hakları ve eser haklarına tecavüz edilmeyecektir. Kullanıcıların eklediği içeriklerden dolayı oluşabilecek her türlü telif hakkı ve insan hakları sorumluluğu kullanıcılara aittir. Bu sebeple Alemfal.com'a rücu kesinlikle mümkün değildir. Alemfal ve kullanıcı, hukuken tamamen bağımsız taraflardır. Bu iki bağımsız taraf arasında herhangi bir iş ortaklığı ve/veya işçi/işveren ilişkisi bulunmamaktadır.
 7. Yorum isterken veya yaparken verilen bilgilerde diğer üyelerle mesajlaşma alanlarında kesinlikle yasalara aykırı ve genel Alemfal prensibine uygun olmayan kişisel kimliklere saldırı mahiyetinde yazı yazılamaz. Yasalara göre, suç sayılan bir eylem aracı olarak Alemfal girdileri kullanıldığı zaman yasal mercilerden bir talep vuku bulursa, kullanıcılar hakkındaki bilgiler gerekli yerlere istem doğrultusunda verilecektir.
 8. Kullanıcı site ve site üzerindeki interaktif alanlar yoluyla suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek; yerel ve ulusal yasalara ya da uluslararası anlaşmalara ters düşecek bir durum yaratan ya da böyle durumları teşvik eden, hiçbir tür yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür içeren, küçük düşürücü, kaba, pornografik, rahatsız edici ya da ahlaka aykırı bilgi postalayamaz ya da iletemez.
 9. Alemfal üzerinden kurulan arkadaşlıklarda ve ilişkilerde sorumluluk tamamen kullanıcılara aittir. Alemfal tüm ziyaretçilerine, kişisel bilgilerini açıklama konusunda maksimum dikkat göstermesini ve paylaşmamasını önerir.
 10. Kullanıcılar Alemfal sitesinde, ticari amaç taşıyan ya da reklam içeren hiçbir bilgi, yazılım ya da malzeme gönderemez ya da iletemez. Diğer üyelerden herhangi bir ürün satın almak ya da onlara ürün satmak gibi bir talepte ve reklam faaliyetinde bulunamaz. Banka hesap bilgisi, Cep telefonu numarası veya email adresi veremez.
 11. Kullanıcı bir başkasının gizlilik hakkını ya da yayın haklarını çiğneyen, telif hakları, ticari marka hakları veya başka mülkiyet hakları tarafından korunan ya da bu tarif edilen sınıflara giren malzemelerden uyarlanan hiçbir bilgi, yazılım ya da başka bir malzemeyi sahibinden ya da haklarını elinde tutan kişiden izin almaksızın, postalayamaz ya da iletemez.
 12. Alemfal, site dahilindeki interaktif alanlarda üyelerin yazdıklarından sorumlu değildir; buralarda yazılan görüşleri paylaşmak durumunda da değildir.
 13. Kullanıcı verilerinin Alemfal.com'un ihmali görülmeden yetkisiz kişilerce okunmasından (Kullanıcının bilgilerini başka kişilerle paylaşması, siteden ayrılırken çıkış yapmaması, vb. durumlardan) dolayı gelebilecek zararlardan Alemfal.com sorumlu değildir.
 14. Alemfal, hiçbir site üyesinin davranışlarından sorumlu değildir. Hiçbir koşulda sitenin kullanımı, içeriği, çevrimiçi ya da çevrimdışı konumda olsunlar üyeler arasındaki iletişim ve etkileşimden doğan sonuçlardan kayıp, hasar, zarar, ölüm, vs. dahi olsa sorumlu değildir.
 15. Site içeriğinde bulunan fal yorumları tamamen hayal gücü ile üretilmiştir, doğruluk içermemektedir. Alemfal.com’da yapılan yorumlar geneksel fal dilinin eğlence amaçlı sunulmuş online bir şeklidir. Yorumcuların sunduğu içerik yanlış anlamalar oluşturabileceğinden çocuklar ve zihinsel yeterliliği olmayanlar için sakıncalı olabilir.
 16. Fallara yapılan yorumlardan falcılar sorumludur. Yazılarda insani değerleri küçük düşürücü, yasalara ve devlete karşı herhangi bir propaganda yapmak kesinlikle yasaktır. Ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım ve servis mevcuttur. Bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir.
 17. Üyelik iptali:
 18. Alemfal hiçbir sebep beyan etmeden istediği kullanıcıların üyeliklerine son verme hak ve yetkisine sahiptir.
 19. Alemfal'ın iptal ettiği veya üyelikleri sözleşme maddeleri gereğince iptal edilen kullanıcıların üyelik bilgileri Alemfal.com tarafından anonimleştirillecektir..
 20. Aynı şekilde Tüm kullanıcılarda istedikleri zaman ve hiçbir koşul gerekmeksizin üyeliklerini iptal ettirebilirler.
 21. Üyelik iptali için kullanıcınız ile giriş yapıp profil sayfasında yer alan üyelik iptal linkine basmanız yeterlidir.
 22. Üyelik iptali sonrası kalabilecek krediler hiç kullanılmamış ise iade edilebilir.
 23. Ödeme iade şartları:
 24. Aynı şekilde Tüm kullanıcılarda istedikleri zaman ve hiçbir koşul gerekmeksizin üyeliklerini iptal ettirebilirler.
 25. Alemfal site ve uygulamaları için aldığınız ancak kullanmadığınız kredilerin ücretini dilediğiniz zaman geri alabilirsiniz. Harcadığınız kredilerin iadesi yapılamaz ancak kredi iade şartları çerçevesinde sınırlı olarak tekrar kullanılabilir.
 26. Ücret iadesi almak için aldığınız kredi biriminin tam olarak Alemfal hesabınızda bulunması gerekir. Kısmi iade veya harcanmış kredilerin iadesi yapılamaz.
 27. Kredi kartı ile yapılan işlemler aynı karşılıklarıyla işlem bazında iade edilebilir.
 28. Tüm ödemeler sadece kendi içindeki iade sistemi ile işlem bazında iade edilir. Ödemelerin başka bir ödeme servisi ile iadesi mümkün değildir
 29. Kredi iade şartları:
 30. Alemfal'da her kullanıcı teknik sorundan ötürü ise sınırsız, baktırdıkları falları beğenmeme durumlarında ise toplamda üç iade alabilir. Ancak bu iade falcılar tarafında ve falcılar isterse olabilir. Alemfal yönetimi falcıların isteği dışında iade yapmaz.
 31. Falcıların iadeye yanaşmadığı ve kullanıcıların iade taleplerinin Alemfal yönetimi tarafından yapılmasını istediği durumlarda ise; Kullanıcılar daha önce aynı veya farklı hesaplarından hiç iade almamışlar ise ve iadelerinin ardından hesaplarının kapatılmasını kabul ederlerse Alemfal yönetimi iadelerini yapabilir. Bu şartı kabul eden kullanıcıya son falının kredisi hesabına yüklenir. Kredisini harcayıp son fal servisini aldıktan sonra hesabı kapatılır. İade alınan kredinin harcanma süresi 10 gündür. Süre geçtiğinde hesap otomatik olarak kapatılır.
 32. Fal havuzuna gönderilen falların kredileri yorumlayan falcının ücretine göre değişmez. Bu durum falcı havuzu işlem butonuna basıldığında kullanıcıya gösterilir, onay alındıktan sonra fal falcı havuzuna konur.
 33. Alemfal'da sunulan hizmetlerden (belirli bir bedel ödeyerek ya da bedelsiz olarak) yararlananlar veya herhangi bir şekilde Alemfal'a erişim sağlayan her gerçek ve tüzel kişi, kullanım koşullarını kabul etmiş sayılmaktadır. Alemfal hizmetlerinden yararlanan ve Alemfal'a erişim sağlayan her gerçek ve tüzel kişi, Alemfal tarafından iş bu Kullanım Koşulları hükümlerinde yapılan her değişikliği önceden kabul etmiş sayılmaktadır.
 34. Alemfal, Kullanım Şartlarını tek taraflı olarak değiştirme ya da tadil etme hakkına sahiptir.

Gezegen Saatleri ve Okunacak Esma-ül Hüsna

Her günün ve her saatin yönetici gezegeni başkadır. O Gezegen o günün genelinde enerji olarak etkindir ve özellikle de kendi saatinde daha güçlü enerji verir.

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen burç, doğduğunuz sırada ufuk çizgisinden yükselen burçtur ve doğduğunuz anda yükselen takım yıldıza verilen astrolojik teknik bir terimdir. Yükselen burç, öz burcunuz kadar önemlidir. Görünüşü ve kendinizi nasıl gördüğünüzü temsil eder. Yükselen burç ortalama 2 saatte bir değişim gösterir ve doğru tespit edilmesi için doğum saatinin çok iyi bilinmesi gerekir.

Burcunuza göre Olumlamanız

Bazı kaynaklarca ifade sayısı olarak da adlandırılan kader sayısı doğumda verilmiş olan tam isminiz üzerinden hesaplanır. Kader sayımız, numerolojik hesaplamalarda büyük önem taşıyan başlıca sayılaran biridir.

Sayfalar

Kategoriler

Sosyal Medya

Güvenli Alışveriş

sanalpos
Alemfal.com 2024 | Tasarım ve Uygulama asmbly Idea